NOSTALGIA WORKSHOP
12-15.09.2022

Chcielibyśmy zaprosić Was na wyjątkowe warsztaty fotograficzne, które odbędą się w magicznym, barokowym Pałacu w Piszkowicach na Dolnym Śląsku.

Trzy dni pełne inspiracji, nauki, dyskusji i nawiązywania nowych przyjaźni, ale przede wszystkim fotografowania, i tym samym rozwijania swoich umiejętności oraz świadomego budowania portfolio. 

Opowiemy Wam o wszystkim czego nauczyliśmy się pracując w branży fotograficznej (nie tylko ślubnej), jak odnaleźliśmy własną fotograficzną niszę, oraz jak własne strachy i ograniczenia przekuliśmy w coś wyjątkowego, co sprawiło, że w naszej pracy poczuliśmy spełnienie.

Miejsce warsztatów:

Pałac Piszkowice to ostoja klasycznego piękna, wskrzeszona przez dwóch entuzjastów z Kanady w 2015 roku. Mieliśmy ogromną przyjemność fotografować tam ślub jednej z naszych Par i… przepadliśmy bez pamięci!  Bardzo się cieszymy, że udało nam się uzyskać dostęp na wyłączność do przestrzeni pałacu na całe trzy dni. Jesteśmy przekonani, że to miejsce rozbudzi Waszą wyobraźnie i stworzycie w nim mnóstwo pięknych zdjęć. Zadbamy o wszelkie piękne dodatki, które będą do Waszej dyspozycji w ciągu całych warsztatów tak, abyście mogli fotografować kiedy tylko poczujecie natchnienie. 

 

O czym będą te warsztaty?

To oczywiste, że o fotografii, ale przygotowaliśmy program, który na czynniki pierwsze rozkłada cały proces, który przechodzimy przed każdą sesją jaką wykonujemy, od koncepcji, poprzez fotografowanie aż do finalnego efektu który otrzymują nasi klienci.  Opowiemy na co zwracamy największą uwagę jeszcze przed podjęciem współpracy i w jaki sposób komunikujemy się z naszymi klientami. Pokażemy Wam jak pracujemy podczas sesji zdjęciowych a jak w trakcie ślubnego reportażu.

Poruszymy też przede wszystkim temat światła. Tego jak wykorzystywać je na naszą korzyść, jak je modyfikować lub zupełnie od zera wykreować aby uzyskać efekt, który nas satysfakcjonuje i tworzy spójny styl naszych fotografii. Nie będzie tematów tabu. 

Przeprowadzimy Was przez cały proces postprodukcji, od skopiowania materiału aż do finalnego eksportu. Porozmawiamy o kolorystyce i spójności, która jest bardzo istotnym elementem naszej pracy. Opowiemy o sprzęcie którego używamy oraz o programach, które usprawniają naszą pracę. 

Dlaczego to robimy?

Mamy nadzieję spędzić z Wami mnóstwo inspirujących chwil, pełnych rozmów i nawiązywania przyjaźni, ale przede wszystkim fotografowania, inspirowania się wzajemnie, kreatywnego tworzenia, szukania nowych wyzwań i tym samym świadomego budowania swojego portfolio. Chcemy żebyście tworzyli piękne rzeczy dla swoich klientów, to oczywiste, ale przy tym żebyście tworzyli dla samych siebie, zgodnie z własnym poczuciem estetyki i ze swoją niepowtarzalną wrażliwością. 

Tworząc NOSTALGIĘ przyświecała nam myśl spotkań fotograficznych, podczas, których każdy ma szansę oderwać się na chwilę od codzienności, zainspirować się, poszukiwać nowych ścieżek, po prostu “wyżyć się” twórczo.

Przede wszystkim FOTOGRAFOWANIE!

Chcemy żebyście mogli poświęcić jak najwięcej czasu na tworzenie dlatego właśnie wybraliśmy przestrzeń, która rozbudzi Waszą wyobraźnię. Pałac w Piszkowicach po brzegi wypełniony jest antykami, które właściciel zwozi z całej Europy. Możecie się spodziewać niesamowitych aranżacji kwiatowych, pięknych sukien oraz wszelkich detali, które będą do Waszej dyspozycji przez cały czas trwania warsztatów. Do naszej dyspozycji będzie też pałacowy ogród. Będzie tak, jak kochamy najbardziej: romantycznie, malarsko, odrobinę tajemniczo i zdecydowanie w stylu vintage!

Podczas warsztatów odbędzie się kilka sesji zdjęciowych, zarówno casualowych, portretowych, jak i ślubnych. Będziemy też pracować w trudniejszych warunkach oświetleniowych czyli po zachodzie słońca. Pokażemy Wam jak pracujemy ze światłem zastanym ale też ze sztucznym oświetleniem.

Zobaczycie jak radzimy sobie w tych warunkach i co robimy żeby stworzyć historię, która utrzyma uwagę Waszego odbiorcy, będzie spójna i przede wszystkim pomoże Waszym potencjalnym klientom wyobrazić sobie siebie na zdjęciach, które u was obejrzą.  

Trochę teorii – dużo praktyki

 

Ponadto – omówimy jak wygląda nasza oferta. Pochylimy się nad arcytrudnym zagadnieniem wyceny naszych usług. Nie będzie owijania w bawełnę i pomijania niewygodnych pytań. Chcemy żebyście wyciągnęli z tych warsztatów jak najwięcej. Powiemy o kryzysach i problemach w naszej pracy oraz o wyciągniętych z nich wnioskach.

Podzielimy się z Wami naszymi inspiracjami, opowiemy jak i gdzie ich szukać. Poruszymy wrażliwy temat kopiowania prac innych fotografów, opowiemy o odnajdywaniu własnej, niepowtarzalnej drogi.

Dla kogo są te warsztaty?

W warsztatach możesz wziąć udział niezależnie od tego czy jesteś osobą początkującą, która dopiero stawia pierwsze fotograficzne kroki, czy też jesteś już prężnie działającym fotografem lub filmowcem, i po prostu szukasz oddechu, inspiracji lub nowego kierunku, w którym chcesz podążać. 

Konsultacje po warsztatach

Dodatkowo, każdy z uczestników będzie miał do wykorzystania w ciągu jednego roku od zakończenia warsztatów godzinną konsultację online w ustalonym wspólnie terminie. Możemy podczas tej godziny poruszyć dowolnie wybrane przez Was zagadnienia, omówić szczegółowo Wasze portfolio lub przedyskutować tematy, które pojawiły się w Waszych głowach już po warsztatach.

Harmonogram warsztatów:

Poniedziałek 12/09

18:00 przyjazd na miejsce, zakwaterowanie

20:00 kolacja powitalna

21:00 integracja

Wtorek 13/09

8:00-9:00 śniadanie

9:00-13:00 wykład

13:00-14:00 posiłek

14:00-20:00 sesja zdjęciowa

20:30 kolacja / integracja

Środa 14/09 

8:00-9:00 śniadanie

9:00-13:00 wykład

13:00-14:00 posiłek

14:00-17:00 sesja zdjęciowa I

18:00-20:00 sesja zdjęciowa II

20:30 kolacja

20:30 nocna sesja zdjęciowa

Czwartek 15/09

8:00-9:00 śniadanie

9:00-12:00 ostatnia sesja zdjęciowa oraz pożegnanie

Koszt warsztatów:

Cena biletu to 3190 PLN, zawiera ona uczestnictwo w warsztatach, 3 noclegi we współdzielonych pokojach, pełne wyżywienie, godzinne spotkanie online (ważne do 15.09.2023) Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

O nas:

Nina Twardowska i Darek Łukasik to duet zarówno zawodowo jak i prywatnie. Na co dzień wiodą spokojne życie z dala od miejskiego zgiełku, a towarzyszą im w tym trzy leniwe koty.  

 

Fotografie, które tworzą są przepełnione romantyczną nostalgią, spokojem i nutką tajemniczości. Ich prace zdecydowanie można nazwać jedynymi w swoim rodzaju. Jak sami wspominają, nie zawsze tak było. Zdjęcia, które są niczym klatki wyciągnięte z filmu to wynik wielu godzin rozmów i nieustannych prób uchwycenia rzeczywistości w zgodzie z ich wewnętrznym kompasem. 

Partnerzy:

Wypełnij formularz zgłoszeniowy:

  Imie i nazwisko *

  Adres e-mail* 

  Dane do faktury 

  Link do Twojego Facebooka/Instagrama/WWW 

  Dlaczego chciał(a)byś dołączyć do warsztatów? / Co chciał(a)byś ulepszyć w swojej pracy?  

  Płatność  

  Faktura zostanie dostarczona drogą mailową po zaksięgowaniu całej opłaty.